Uwaga! Znowu oszukują na wnuczka

0

W miniony piątek oszuści dzwoniąc do trzech mieszkańców Giżycka, podając się za przedstawicieli Policji i najbliższych członków rodziny, próbowali wyłudzić od swoich rozmówców pieniądze. Na szczęście dwóch mieszkańców nie dało się nabrać. Wykazali się czujnością i zorientowali się, że rozmawiają z oszustami.

Niestety taką przezornością nie wykazała się inna mieszkanka Giżycka, do której także zadzwonili oszuści. Rozmówczyni po drugiej stronie słuchawki podała się za córkę i opowiedziała historię o tym, że spowodowała poważny wypadek drogowy i potrzebuje 80 tysięcy złotych, gdyż w innym przypadku prokurator zastosuje wobec niej areszt na trzy miesiące. Po pewnym czasie do 80–latki zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta, który potwierdził informacje o wypadku drogowym, który spowodowała rzekoma córka. Oszust zażądał od 80–latki wpłaty na konto 80 tysięcy złotych. Zakazał kobiecie dzielić się tą informacją z innymi członkami rodziny i znajomymi. Powiedział, że zadzwoni później.

Kobieta w trosce o córkę, poszła do jednego z banku, gdzie chciała wypłacić wszystkie swoje oszczędności. Podczas realizacji wypłaty, pracownicy banku w trakcie rozmowy z seniorką udało się uzyskać informacje na jaki cel chce ona przekazać tak dużą kwotę pieniędzy. 80–latka niechętnie opowiedziała całą historię. Pracownica banku zasugerowała klientce, że może stać się ofiarą oszustwa i w tym przypadku należy powiadomić niezwłocznie policję. Dzięki reakcji pracownicy placówki starsza kobieta nie stała się kolejną ofiarą bezwzględnych oszustów.

Źródło: KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze