Uwaga na fałszywych „wnuczków i policjantów”

1

Do 9 usiłowań doszło wczoraj na terenie Olsztyna. Niestety w jednym przypadku przestępcy osiągnęli swój cel i oszukali 85-latkę. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynika, że na jej numer stacjonarny zatelefonowała nieznana jej osoba, która przedstawiła się za policjanta prowadzącego działania mające na celu ujęcie sprawców zabójstwa. Sprawca nakłonił pokrzywdzoną do przekazania zgromadzonych w domu pieniędzy nieznanej osobie. Miało to na celu zabezpieczenie gotówki przed kradzieżą przez osoby odpowiedzialne za zabójstwo. Właśnie w ten sposób kobieta straciła ponad 70 tys zł.

W innym przypadku przed utratą wszystkich oszczędności, w ostatniej chwili, uchronił starszą kobietę taksówkarz, który wiózł ją do banku. Kobieta dopiero po rozmowie z kierowcą uświadomiła sobie, że dzwonił do niej przestępca, a nie policjant.

Na szczęście we wszystkich pozostałych przypadkach osoby starsze nie dały się oszukać. To z pewnością efekt ciągłych kampanii, apeli i informacji na temat sposobu działania przestępców, podawanych przez policję i media.

Teraz oszustów poszukują olsztyńscy policjanci i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Przypomnijmy!

Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich łatwowierności i dobrym sercu. Wymyślają różne historie. Aby nie stać się ich ofiarą pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Przed nami majówka, czas spotkań rodzinnych. Policjanci apelują, szczególnie do rodzin i bliskich starszych osób, aby podczas wizyty, odwiedzin dziadków uczulać ich na takie bądź podobne sytuacje. Zawsze kiedy nieznajomi proszą o pieniądze należy skontaktować się z członkiem rodziny. Pamiętajmy również o tym, że Policja nigdy telefonicznie nie informuje o swoich działaniach i nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy.

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Do redakcji

Byscie odsiwezyli i przypieli ten artykul, zeby uswiadamiac dzieci tych biednych i niedoleznych okradzionych