Uwaga! Kwas! Zatrucie organizmu jednym z największych wyzwań. Pij żywą wodę

0

Zdaniem ekspertów zakwaszenie organizmu jest jednym z największych wyzwań współczesnego społeczeństwa. To wielki problemem ludzi żyjących w stresie, palących, niestroniących od alkoholu i osób po przebytej chemioterapii.

Jak podkreślił w rozmowie z PAP diagnosta Miasta Kobiet Radosław Zakrzewski, o wadze tego problemu mało kto zdaje sobie sprawę.

– Kiedy organizm jest zakwaszony; są w nim zanieczyszczenia, pasożyty, grzyby – nic nie może działać dobrze. Problemy są już na poziomie komórek, później tkanek i narządów, które jeśli nie są w stanie pracować w optymalnym środowisku zaczynają mieć problemy i wtedy sięga się najczęściej po farmaceutyki. Jeśli jednak dba się o to, by organizm systematycznie oczyszczać – poprawia się metabolizm i całe funkcjonowanie organizmu – powiedział PAP Zakrzewski.

O detoksykację powinny dbać przede wszystkim osoby żyjące w stresie, mieszkańcy dużych miast i aglomeracji, osoby palące, niestroniące od alkoholu. Detoksykacja wskazane jest także osobom po przebytej chemioterapii i radioterapii.

Jak wskazują diagności z Miasta Kobiet, detoksykację można przeprowadzać m.in. metodą „domową”. Jedną z nich jest np. oczyszczanie wykorzystujące właściwości sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, przyjmowany w formie płynu, roztworu działa przede wszystkim w celu normalizacji PH w organizmie. Terapię taką należy stosować jednak regularnie, i nie dłużej niż przez okres trzech tygodni.

Trzeba pamiętać także, że w przypadku dużego zakwaszenia organizmu powinno się przyjmować równocześnie sodę i cukier, czyli mieszankę w postaci glukozy. Terapia sodą oczyszczoną obliguje także do zachowania umiaru w diecie, która nie powinna zawierać m.in. tłustych produktów.

Wpływ na proces detoksykacji organizmu ma także jakość spożywanej wody. Ważne, by była wysokozasadowa, czyli pozbawiona m.in. szkodliwych jonów chloru, siarki, fosforu i wodoru, i aby zawierała jony sodu, potasu, wapnia i magnezu. Jedną z metod jest np. stosowanie tzw. żywej wody, czyli rewitailzatora wspomagającego oczyszczanie organizmu.

„Żywa woda” zawiera odpowiednie pH, tlen, antyoksydanty, elektrolity i odpowiednią strukturę. Te pięć podstawowych parametrów wody powoduje, że cała fizjologia zaczyna się oczyszczać. Organizm jest na bieżąco wypłukiwany, filtrowany, oczyszczany, a kiedy jest już czysty – działa wszystko inne – dieta, rehabilitacja, tabletki. Działa bo nic mu nie przeszkadza – powiedział Zakrzewski.

W procesie detoksykacji niezwykle istotna jest także aktywność fizyczna (toksyny są wydalane także z potem). Wśród produktów, które korzystnie wpływają na oczyszczanie organizmu, jest także miód, kapusta, karczochy i buraki.

Eksperci podkreślają, że detoksykację organizmu, dla poprawy skuteczności tego procesu, warto wspierać odpowiednią suplementacją.

Substancje zawarte w suplemencie to przede wszystkim aronia, czarna porzeczka, miód, ale także kwas bursztynowy i minerały. Jak podkreślali naukowcy, są to substancje, które działając na poziomie komórkowym, prowadzą do rzeczywistej poprawy funkcjonowania organizmu.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze