Policjanci w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości na drogach.

Prowadzone dzisiaj działania na terenie miasta i powiatu polegają na ustawieniu patroli policyjnych kolejno po sobie na określonym odcinku drogi i w tym samym czasie. Policjanci zwracają szczególną uwagę na piratów drogowych, którzy łamią przepisy.

Podczas działań funkcjonariusze przyglądają się czy kierujący poruszają się z dozwoloną prędkością, zapewniającą możliwość panowania nad pojazdem, ponieważ na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana nie tylko do panujących warunków na drodze, ale również do własnych umiejętności czy natężenia ruchu.

Apelujemy do kierujących o zachowanie rozsądku za kierownicą i przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zygzak

Ostry cien mgly chyba potrzebuje kasy do budżetu twojej i mojej kasy zwolnijcie i uwazajcie na panow pochowanych w krzakach