Uwaga kierowcy! Policjanci mierzą emisję spalin. Zatrzymali już 2 dowody rejestracyjne

4

W ostatnim czasie wiele uwagi poświęcamy jakości powietrza, którym oddychamy. Wszystko za sprawą trującego smogu – najprościej mówiąc „chmury” zanieczyszczeń powietrza, unoszącej się nad miastami w czasie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych. O jakość powietrza dbają także policjanci ruchu drogowego prowadząc cykliczne działania „SMOG”.

Giżyccy policjanci przeprowadzili działania „Smog”, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Wczoraj (06.03.2018) od rana m.in. giżyccy kontrolowali stan techniczny aut, zwracali szczególną uwagę na prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego, co ma duży wpływ na zwiększoną emisję spalin oraz nadmierne zadymienie. Kontrolowali również uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. W trakcie działań funkcjonariusze tylko w tym powiecie skontrolowali 32 pojazdy i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Daniel

Ciekawe jak to wygląda od strony prawnej – czy oni są uprawnieni i przeszkoleni do przeprowadzania takich badań? Choć w praktyce to dowód mogą zabrać w zasadzie za wszystko ale nie trzeba do tego wymyślać jakichś wydumanych akcji SMOG

Michał

Kolego popatrz na niektóre samochody ciężarowe niektórych Giżyckich przedsiębiorców, które jeżdżą po naszym mieście, a za nimi chmura dymu, że ledwo widać tą ową ciężarówkę. Takie samochody powinny być w trybie natychmiastowych odholowywane na szrot. W Niemczech w takim przypadku jest natychmiastowa reakcja każdego mieszkańca, który w trybie natychmiastowych informuje odpowiednie władze i takiego delikwenta się eliminuje na bierząco, a u nas? Jeżdżą stare trupy, a przedsiębiorcy posiadający takie właśnie trupy czym jeżdżą? Tak nowymi ładnymi samochodami często za niemałe pieniądze, gdzie w to miejsce mógłby zainwestować w remont lub zakup nowej ciężarówki gdzie przecież dzięki temu sprzętowi i ludziom… Czytaj więcej »

Pan Jan

Święta prawda. Jedzie taki a za nim smuga czarnego dymu

podróżniczka

Proponuję skontrolować kilka autobusów na dworcu. Myślę, że zabierzecie więcej niż 2 dowody