Utrudnienia na mazurskich drogach wodnych

1
Remont Kanału Łuczańskiego/fot. Piotr Tomasz Suchta

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych śródlądowych dróg wodnych w północno-wschodniej Polsce, dlatego też Wody Polskie skutecznie dążą do tego, aby szlaki Systemu Wielkich Jezior Mazurskich były dla turystów atrakcyjne i bezpieczne.

Aktualnie Wody Polskie oddały do użytku wodniakom Kanał Mioduński, Tałcki, Grunwaldzki, Piękna Góra Kanał Węgorzewski i śluzę Guziankę II. Niebawem zostaną oddane do użytku nadbrzeża rzeki Węgorapy. Przebudowane zostanie zaplecze techniczne Wód Polskich w Giżycku i Mikołajkach.

Obecnie remontujemy stopień wodny w Kwiku, śluzę Guziankę I, jaz i śluzę w Karwiku, a także aktualnie trwają prace remontowe na kanale Szymońskim i Łuczańskim. W celu zapewnienia wodniakom bezpieczeństwa i komfortowego użytkowania mazurskich szlaków wodnych udrażniamy również kanały i ich połączenia z jeziorami do uzyskania odpowiednich głębokości tranzytowych – informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. 

Z uwagi na bezpieczeństwo remontujących i wodniaków oraz zakres realizowanych prac remontowych na tych obiektach, zwłaszcza na Guziance I, Karwiku i Kanale Łuczańskim wyklucza się możliwość przejścia jednostek pływających. Dlatego też konieczne było zamknięcie tych obiektów dla użytkowników drogi wodnej w aktualnie trwającym sezonie żeglugowym. Prace remontowe realizowane są zgodnie z określonym harmonogramem i będą ukończone w ściśle określonych terminach.

Realizacje prac remontowych na mazurskich drogach wodnych są konieczne z uwagi na coraz większe zainteresowanie turystyczne regionem. Każdego roku wzrasta liczba miłośników odpoczynku na mazurskich wodach. Wody Polskie nieprzerwanie dążą do modernizacji kolejnych dróg wodnych i poprawy drożności szlaków, gdyż tylko w ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo żeglarzom oraz zwiększyć potencjał turystyczny regionu z zachowaniem jego walorów środowiskowych.

(Źródło: Wody Polskie) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pop

Rozumiem, ze most obrotowy był zamykany tylko w majówkę, jako atrakcja!?