Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Wydminach

1

Po pięciu latach przerwy, zgodnie z oczekiwaniami lokalnej społeczności, rozpoczął swoje ponowne funkcjonowanie Posterunek Policji w Wydminach. Uroczystego otwarcia posterunku dokonali sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Po pięciu latach przerwy ponownie został uruchomiony Posterunek Policji w Wydminach. Decyzję o jego przywróceniu podjęto na prośby mieszkańców, które wyrażali podczas konsultacji społecznych organizowanych przy przygotowywaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz na wniosek Wójta Gminy Wydminy. Mieszkańcy argumentowali potrzebę istnienia posterunku tym, że codzienny kontakt z policjantem pozwoli na bieżące zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności oraz szybką i właściwą reakcję na łamanie prawa, co w konsekwencji podniesie poczucie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

Posterunek Policji w Wydminach mieści się w pomieszczeniach należących do gminy. Służbę w posterunku będzie pełnić pięciu policjantów w wyremontowanych trzech pomieszczeniach. Pokrycie kosztów remontu, wyposażenia lokalu w meble i łączność było możliwe dzięki środkom pochodzącym z budżetu Policji.

W uroczystości otwarcia posterunku udział wzięli: sekretarz stanu MSWiA Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała, komendanci powiatowi województwa warmińsko – mazurskiego, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz pracownicy Urzędu Gminy Wydminy, mieszkańcy i policjanci, którzy będą pełnić służbę w nowo otwartym posterunku.

Komendant Powiatowy Policji w Giżycku powierzył obowiązki Kierownika Posterunku asp. szt. Andrzejowi Pietnoczce, który dotychczas pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku w Referacie Patrolowo – Interwencyjnym. Nowy kierownik jest funkcjonariuszem doświadczonym z 20-letnim stażem w policji. To właśnie jemu Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w MSWiA wręczył symboliczny klucz do nowo otwartego posterunku policji. Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Giżycku ks. Konrad Sęk poświęcił budynek.

Z okazji Święta Niepodległości podczas uroczystości zostały także wręczone ministerialne odznaczenia „ Zasłużony Policjant” oraz medale „Za Zasługi dla Policji”, a także awanse na wyższe stopnie służbowe. Po oficjalnej części goście i mieszkańcy, którzy przybyli na uroczystość mogli zwiedzić pomieszczenia Posterunku Policji w Wydminach znajdującego się przy ulicy Grunwaldzkiej 43.

KPP Giżycko (IN)

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
WIDZ

Dajcie spokój władzom Wydmin, wójt i tak na kolanach łaził, pani sekretarz to nie wiedziała czy ma kwiaty pod pomnikiem złożyć czy płatki przed ministrem sypać. Włodarze robią co mogą nie ma co się ich czepiać a już wójt to wszystkim bez wyjątku chce zrobić dobrze. Konfetti będzie przy otwieraniu strzelnicy w Wydminach a już przy otwieraniu jednostki wojskowej w byłej szkole w Orłowie dla batalionu szybkiego reagowania straży granicznej to zapewne i salwy armatnie będą.