Fot. 15GBZ/szer. Michał Czornij

29 października na placu apelowym 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w Orzyszu odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

136 szeregowych elewów, którzy zakończyli szkolenie podstawowe złożyło przysięgę wojskową na Sztandar 15 Mazurskiego batalionu saperów. W uroczystości udział wzięły rodziny oraz bliscy najmłodszych służbą żołnierzy. Aktu uroczystego zaprzysiężenia żołnierzy dokonał dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Piotr Fajkowski.

Fot. 15GBZ/szer. Michał Czornij

Po złożeniu przysięgi dowódca 15GBZ podkreślił, jak szczególny jest to dzień w życiu każdego żołnierza – „Słowa, które wypowiedzieliście, to przysięga na całe życie, przysięga narodowi, z którego wyrośliście i którego będziecie bronić, jako obywatele i żołnierze Wojska Polskiego. Służba Ojczyźnie wymaga wielu wyrzeczeń, niejednokrotnie odsuwa na dalszy plan realizację osobistych planów. Wierzę, że decydując się na tak ważny krok, jesteście świadomi swojej roli i obowiązków.

Fot. 15GBZ/szer. Michał Czornij

87 żołnierzy, którzy wypowiedzieli słowa Roty rozpocznie 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne na pododdziałach, pod czujnym okiem kadry zawodowej służby wojskowej. Trzymamy kciuki za naszych nowych Zawiszaków.

Źródło: 15 GBZ/tekst: kpr. Patrycja Taraszkiewicz/ foto: szer. Michał Czornij

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze