Uroczyście, godnie i z należytą powagą – obchody 11 listopada

0

Uroczyście, godnie i z należytą powagą, wiążącą się także z tragedią upamiętnienia trudów naszych przodków, którzy ponad wiek temu połączyli siły, by odbudować Niepodległą odbyły się uroczystości związane z narodowym świętem.

Giżyckie obchody Narodowego Święta Niepodległości są nieodłącznie związane z Piknikiem Patriotycznym, w trakcie którego jak co roku celebrujemy tak istotne dla historii i wolności naszego kraju akcenty.

Nie inaczej było w tym roku – 11 listopada spotkaliśmy się na Twierdzy Boyen, gdzie odbyło się wiele różnorodnych atrakcji w biało – czerwonych barwach dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic, niezależnie od ich wieku.

Tegoroczne giżyckie obchody odbyły się pod hasłem: Wojskowej Gry Terenowej organizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji.

Celem wydarzenia było  promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocją służby wojskowej. 

Wśród licznych konkurencji żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty, wchodzący w skład 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej  zaprosili licznie przybyłych gości do m.in. nauki maskowania, składania i rozkładania broni czy budowy schronienia. Ponadto, Terytorialsi swoim pomocnym ramieniem wspierali osoby z niepełnosprawnością intelektualną we wspólnym pokonaniu wojskowych zadań wynikających z organizacji Wojskowej Gry Terenowej.

Podczas wydarzenia można było przystąpić do wyzwania sportowego wraz z żołnierzami z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje w formie wojskowej grochówki.

Uroczystość okazała się ogromnym sukcesem, gdyż ponad 100 uczestników oficjalnie przystąpiło do celebracji święta państwowego o charakterze patriotyczno – sportowym.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Anna Tunkiewicz, specjalista ds. Komunikacji Społecznej w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty z Giżycka

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze