Umów wizytę w urzędzie skarbowym

0
Reklama

Od 26 października w 5 województwach uruchomiony jest nowy model obsługi podatników. Od 16 listopada obejmie on cały kraj. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Możliwość umówienia wizyty w urzędzie zwiększy bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.

Elektroniczna usługa, która umożliwi podatnikom umówienie wizyty w urzędzie skarbowym, to ważny krok w programie „Klient w centrum uwagi KAS”. Dzięki usłudze zwiększymy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim. 26 października usługa została wprowadzona w 5 kolejnych regionach, w tym w województwie warmińsko-mazurskim. Podatnicy z Warmii i Mazur mają już dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę na terminy od 9 listopada włącznie. Wcześniejsze załatwienie sprawy (tzn. przed 9 listopada) będzie możliwe po skontaktowaniu się ze swoim urzędem. Docelowo usługa obejmie urzędy skarbowe również w pozostałych województwach i będą mogli z niej korzystać klienci KAS w całej Polsce.

Jak się umówić na wizytę

Wizyty można już umawiać na terminy od 9 listopada włącznie. Wizytę można umówić:

  • przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego
  • telefonicznie numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego
  • w urzędzie podczas osobistej wizyty w punkcie „Umawianie wizyt”, który znajduje się blisko wejścia

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze