Ukraińcy pracowali nielegalnie na budowach

5

Obywatele Ukrainy nielegalnie pracowali na budowie w powiecie węgorzewskim i piskim. Nieprawidłowości w powierzeniu pracy 10 cudzoziemcom wykazała kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej pod koniec stycznia zakończyli czynności kontrolne w dwóch firmach budowlanych z powiatu węgorzewskiego i piskiego.

W pierwszym zakładzie pracy pracodawca zatrudniał 7 cudzoziemców bez wymaganego zezwolenia. Natomiast drugi właściciel firmy budowlanej powierzył nielegalną pracę 3 Ukraińcom, którzy pracowali na innych warunkach niż określone w oświadczeniu– informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

W związku z tym funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie skierują wnioski do sądu. Przedsiębiorcy poniosą odpowiedzialność za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Właścicielom firm grozi kara grzywny do 30 tys. zł.

(źródło: WMOSG)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jan

pracuję źle- nie pracują jeszcze gorzej. Jak żyć?

POLAK

Niech wracają na UKRAINĘ I WALCZĄ O SWOJE DOMY a NIE ZABIERAJĄ PRACĘ POLAKOM.KARY DLA TAKICH PRACODAWCÓW POWINNY BYĆ 10 RAZY WIĘKSZE

H

To samo mowia o nas na zachodzie

Lplo

Co za szmata ich wydała i nie prawda że zabierają pracę.nasi za te marne 2,500 nie chcą pracować

Alicja

Prawda..