Ukradli motocykl i paliwo. Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty

2

Ryńskim policjantom wystarczył jeden dzień, aby ustalić sprawców kradzieży motocykla oraz paliwa. W ręce funkcjonariuszy wpadł 20 i 21-latek, a także mężczyzna, który z pełną świadomością kupił skradziony pojazd. 

O kradzieży motocykla i paliwa o łącznej wartości ponad 5300 złotych policjanci zostali powiadomieni w środę (13 września). Tego dnia właściciel posesji zauważył zniknięcie pozostawionego pod wiatą motocykla, a ze zbiornika ciągnika zniknęło również paliwo.

Ryńscy policjanci nie tracąc czasu, zajęli się rozpoznaniem środowiska przestępczego i typowali osoby, które mogły dopuścić się przestępstwa kradzieży. Po kilku godzinach pracy funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z podejrzanych sprawców tej kradzieży, następnie został zatrzymany drugi sprawca, a jako trzeci w ręce policjantów wpadł 30-latek, który z pełną świadomością kupił od „złodziei” motocykl – informują policjanci. 

Dwaj młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, natomiast 30-latek odpowie za paserstwo.

Zgodnie z kodeksem karnym za powyższe przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni wytłumaczą swoje postępowanie przed sądem.

Odzyskany motocykl wrócił do właściciela.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kapitan Żbik

Geniusze zbrodni

Stefan

Do roboty się brać, a nie kraść!