Trzech mężczyzn i kobieta włamali się do jednego z domów na terenie gminy Wydminy, skąd ukradli m.in. elektronarzędzia, gramofon, 40 butelek alkoholu, 2 grzejniki elektryczne i papier toaletowy. Prokurator Rejonowy w Giżycku zastosował wobec podejrzanych dozór policji.

Do zdarzenia doszło w nocy z 28 lutego na 1 marca na terenie gminy Wydminy. Nieustaleni na tamtą chwilę sprawcy wyłamali okno w jednym z domów, a następnie po wejściu do pomieszczeń dokonali kradzieży przedmiotów na kwotę ponad 11 tys. złotych.

Wśród zabranych rzeczy były elektronarzędzia, gramofon, 40 butelek alkoholu, 2 grzejniki elektryczne, wkrętarka, węże ogrodowe, zegar, płyty CD, antena, piloty, przewody, drabina, a także papier toaletowy – informują giżyccy mundurowi.  

Pracujący nad sprawą policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego wyjaśniali kolejno okoliczności zdarzenia i weryfikowali napływające do nich informacje. Wytypowani przez kryminalnych mieszkańcy Wydmin zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji.

Trzech mężczyzn oraz współpracująca z nimi kobieta przyznali się do zarzucanych im czynów.

Dzięki dociekliwości i skrupulatności policjantów oraz zebranemu materiałowi dowodowemu podejrzani w wieku od 22 do 26 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjantom udało się odzyskać większą część skradzionych przedmiotów – informują funkcjonariusze. 

Teraz mężczyźni i kobieta za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Prokurator Rejonowy w Giżycku zastosował wobec podejrzanych dozór policji.

Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Heniek

Dobrze że papier też zajeb. napewno się taraz przyda