Ukradł puszkę z pieniędzmi na cel charytatywny. Rozpoznał go policjant po służbie

0

27-letni mężczyzna, został zatrzymany po tym, jak z jednego ze sklepów w Kętrzynie, ukradł puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na cel charytatywny. 

We wtorek (18 stycznia) do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że dzień wcześniej z jednego ze sklepów mieszczących się w Kętrzynie przy ul. Wojska Polskiego młody mężczyzna dokonał kradzieży puszki, w której znajdowały się pieniądze w kwocie około 100 złotych na cel charytatywny.

W trakcie przyjmowania zawiadomienia oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez policjanta przebywającego w czasie wolnym od służby, że w jednym ze sklepów przy ul. Westerplatte przebywa mężczyzna, który wyglądem przypomina osobę z zarejestrowanego nagrania, które zostało upublicznione na jednym z portali społecznościowych.

We wskazane miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji, gdzie przedstawiono mu zarzut kradzieży.

27-latek przyznał się do popełnionego czynu. Tłumaczył, że w dniu kradzieży był pijany i tak naprawdę nie wie, dlaczego ukradł puszkę z pieniędzmi. Mieszkaniec Kętrzyna dobrowolnie poddał się karze. Będzie musiał odpracować 40 godzin prac na cele społeczne.

Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem karnym za to, że przebywał w sklepie przy ul. Westerplatte bez maseczki niestosując się do obostrzeń i obowiązku zakrywania ust i nosa.

(źródło: KPP Kętrzyn)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze