Ukradł ponad 1000 litrów paliwa z zaparkowanych ciężarówek

0

Od 16 do 18 marca br. na terenie Biskupca doszło do 5 kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów ciężarowych oraz kilku usiłowań. Wstępne ustalenia wskazują na to, że sprawca ukradł ponad 1.000 litrów ropy. Za każdym razem działał w ten sam sposób. Dostawał się do baku śrubokrętem i spuszczał paliwo do baniaków. Kiedy w miniony piątek, późnym wieczorem policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o kolejnej próbie kradzieży natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Mężczyzna widząc radiowóz porzucił audi i uciekł. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego samochód, który miał zamontowane zagraniczne numery rejestracyjne. W bagażniku znajdowały się kanistry oraz narzędzia służące do przestępstwa.
Auto trafiło na parking przy komisariacie. Jego właściciel wpadł w ręce policjantów, gdy rano próbował odzyskać samochód. 29-latek myślał, że policjanci go nie zauważą

Krzysztof S. mieszkaniec powiatu węgorzewskiego trafił do policyjnej celi. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2t

mp/in

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze