Ukradł kobiecie torebkę w kościele, grozi mu 5 lat

0

Giżyccy policjanci zatrzymali 33-latka, który ukradł kobiecie torebkę z dokumentami, portfelem i telefonem komórkowym, pozostawioną na chwilę na ławce w kościele. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 

Policjanci apelują do mieszkańców o szczególną rozwagę i ostrożność! Jak wskazuje doświadczenie, wielu kradzieży można uniknąć zachowując jedynie podstawowe zasady bezpieczeństwa i zabezpieczenia swojego mienia. Niejednokrotnie to okazja czyni złodzieja. Roztargnienie, nieuwaga czy pośpiech sprzyjają działalności przestępczej.

Tak też było w minioną sobotę ( 16.12.2017) kilkanaście minut po godz. 19:00 w jednym z kościołów w Giżycku. To tam sprawca wykorzystał nieuwagę parafianki, która nie spodziewała się, że w kościele może paść ofiarą złodzieja. Z relacji zgłaszającej wynikało, że podczas mszy świętej pozostawiła torebkę na ławce, a następnie poszła przyjąć komunię świętą. W pewnym momencie zauważyła jak jakiś mężczyzna zabiera torebkę i wybiega z kościoła. Pokrzywdzona natychmiast powiadomiła policjantów. W torebce znajdowały się dokumenty, dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa, pieniądze oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzona wartość strat wyceniła na kwotę 570 złotych. Jeszcze tego samego wieczoru policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Do policyjnego aresztu trafił 33-letni mieszkaniec Giżycka, a funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie.

Teraz mężczyzna za to przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko (BG/TM)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze