Ukradł dwie pilarki spalinowe. Trafił do aresztu

0

27-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego trafił do aresztu, po tym, jak dokonał kradzieży dwóch pilarek spalinowych. Okazało się, że już w przeszłości dopuszczał się podobnych przestępstw.

23 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zostali powiadomieni o kradzieży dwóch pilarek spalinowych o wartości 1100 zł z jednego ze sklepów w Giżycku.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Po ustaleniu rysopisu złodzieja pilarek mundurowi od razu skojarzyli, że ta osoba już wcześniej dokonywała kradzieży.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony do giżyckiej komendy, gdzie przejęli go śledczy. Z zebranych przez nich dowodów wynikało, że 27-latek jest zamieszany także w inną kradzież, która miała miejsce kilka dni wcześniej w jednej z drogerii w Giżycku. Wówczas mężczyzna dokonał kradzieży dwóch golarek o łącznej wartości ponad 500 złotych. Jednocześnie wobec 27-latka toczyło się postępowanie karne oraz nie stosował się on do policyjnego dozoru. 

Mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty kradzieży, których dokonał w warunkach recydywy. Przestępstwa dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu kary pozbawienia wolności.

W piątek (24.03.) kryminalni doprowadzili sprawcę przestępstw do prokuratury, a potem do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące. Po ocenie dowodów sąd wydał postanowienie o areszcie. Podejrzany może teraz spodziewać się kary do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze