24 listopada funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili towary pochodzące z przemytu o wartości 22 000 zł.

Rezultatem działań (część z nich wspólnie ze służbą celną) ukierunkowanych na zwalczanie przemytu było ujawnienie wyrobów akcyzowych na drogowych przejściach granicznych Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, jak i na terenie Warmii i Mazur.

Funkcjonariusze SG podczas przeszukania samochodu osobowego marki Audi 80 ujawnili 2 280 sztuk nielegalnych papierosów oraz 2 kg tytoniu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze SG w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych 60-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego (gmina Świątki) znaleźli prawie 5 kg tytoniu, 13,5 l spirytusu oraz 4 240 sztuk papierosów. Wszystkie ujawnione towary o wartości 10 000 zł nie posiadały obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Natomiast na drogowych przejściach granicznych W-MOSG ujawniono blisko 18 000 sztuk przemycanych papierosów o szacunkowej wartości 12 000 zł. Podróżni nielegalny towar poukrywali w swoich autach, m. in w konsoli, zderzakach, podłodze, progach pojazdu, fotelach, desce rozdzielczej, pod siedzeniami i bagażniku.

Zostaw odpowiedź

3 Komentarzy "Ujawniony tytoń, papierosy i alkohol"

avatar
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
byly przemytas
Gość

P.S. z tą kwota tez pojechali haha. ze 3 razy zawyzona chyba ze to o ruble chodzi nie zlotowki heh

byly przemytas
Gość

jak by Polacy normalnie zarabiali to by nie musieli szukac ” chleba” w Rosji. i tak celnicy to mistrzowie przemytu i korupcji.

boolek
Gość

bójcie się Boga ..ale kontrabanda złapana ..znowu skarb państwa miliony stracił..wstyd o czymś takim pisać..