Ujawniono nielegalny tytoń o wartości ponad 10 mln zł

0

19 lipca funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, przy udziale funkcjonariuszy Wywiadu Skarbowego i Izby Celnej w Olsztynie, zatrzymali 5 obywateli Polski, którzy na szeroką skalę zajmowali się przygotowywaniem i sprzedażą krajanki tytoniowej.

W powiecie zgierskim, gmina Zgierz, mundurowi dokonali przeszukania posesji, na terenie której ujawnili blisko 1 300 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 1 200 kg suszu tytoniowego. W trakcie czynności zabezpieczono również jako dowód w sprawie maszyny służące do krojenia i suszenia tytoniu. Wartość ujawnionego, nielegalnego towaru w powiecie zgierskim to 1 400 000 zł. Na gorącym uczynku, podczas krojenia liści tytoniu zatrzymano 2 obywateli RP.

Kontynuując działania dokonano przeszukania drugiej posesji, w powiecie grójeckim, gmina Tarczyn, gdzie funkcjonariusze zatrzymali ponad 9 700 kg tytoniu o wartości 4 500 000 zł. Na miejscu, w trakcie rozładowywania nielegalnego towaru zatrzymano pozostałe osoby.

Następnego dnia funkcjonariusze W-MOSG przy udziale funkcjonariuszy z PSG Okęcie w ramach realizacji tej sprawy, ujawnili jeszcze naczepę z zawartością suszu tytoniowego. Okazało się, że w naczepie znajdują się czarne worki, a w nich ponad 10 000 kg suszu tytoniowego o wartości 4 600 000 zł.

Łącznie, funkcjonariusze W-MOSG zabezpieczyli ponad 22 tony suszu roślinnego o wartości blisko 10 500 000 zł.

W związku z nielegalną działalnością 5 obywateli Polski w wieku od 33-55 lat pociągniętych zostanie do odpowiedzialności karno-skarbowej.

W-M Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze