Reklama

Od początku roku do końca lipca funkcjonariusze W-MOSG ujawnili przemyt nielegalnych towarów o wartości ponad 21mln zł.

W ciągu 7 miesięcy zatrzymano krajankę tytoniową wartości blisko 13,7 mln zł oraz niedozwolone środki – narkotyki o wartości 1, 4 mln zł.

Ponadto ujawnili papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 5 mln zł.

W analizowanym okresie funkcjonariusze Warmii i Mazur zatrzymali 43 pojazdy, które widniały w bazach danych jako utracone, bądź w których stwierdzono niezgodności w numerach VIN. Wartość szacunkowa zatrzymanych aut to ponad 1,2 mln zł.

Pozostałe towary o wartości 300 tys. zł, które ujawnili funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej to m.in. alkohol i paliwa.

W pierwszych 7 miesiącach odprawiono blisko 2,9 mln podróżnych, w tym  1,5 mln obywateli Polski  oraz prawie 1,4 mln cudzoziemców. W ramach małego ruchu granicznego granicę przekroczyło 586 923  cudzoziemców.

Straż Graniczna w drogowych przejściach granicznych Warmii i Mazur nie zezwoliła na kontynuowanie dalszej podróży osobom, które nie spełniły warunków wjazdu na terytorium Unii Europejskiej. Od stycznia do lipca wydano 878 decyzji o odmowie wjazdu do RP. Najwięcej tego typu sytuacji dotyczyło braku ważnej wizy lub dokumentu pobytowego.

W-M Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Przemytnik
Przemytnik
9 sierpnia 2016 17:16

Ku**y nie ludzie dorobić nie dadzą szarakom