Udawali policjantów i pod pozorem przeszukania okradali mieszkania

0

Pięć osób usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Członkowie grupy dysponowali karabinkiem maszynowym; udawali policjantów i pod pozorem przeszukań okradali mieszkania – poinformowała prokuratura.

„Cztery osoby zostały aresztowane przez sąd na 90 dni” – powiedział w poniedziałek PAP naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prok. Piotr Krupiński.

Według prokuratury, zatrzymanie podejrzanych nastąpiło w początkowym etapie funkcjonowania niebezpiecznej grupy zbrojnej.

Członkowie grupy od marca do lipca co najmniej dwa razy podawali się za policjantów wydziału kryminalnego i pod pozorem przeprowadzenia przeszukania dopuszczali się kradzieży mienia. Podczas jednego z takich działań zostali zdemaskowani i użyli krótkiej broni maszynowej. Dzięki temu udało im się zbiec. Nikt nie został ranny.

„Podjęte czynności doprowadziły do odzyskania utraconego przez pokrzywdzonych mienia w postaci wyrobów ze złota, brylantu i środków płatniczych w różnych walutach o łącznej wartości ok. 95 tys. zł. Zabezpieczono także amunicję i używaną przez sprawców broń palną typu Scorpion” – powiedział prok. Krupiński.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze