Chór Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku zadebiutował publicznie 26 stycznia podczas Ekumenicznego Koncertu Kolęd, który odbył się w Cerkwi Greckokatolickiej im. Świętej Trójcy w Giżycku.

Obecny chór kontynuuje tradycje Nauczycielskiego Chóru Kameralnego, który działał 22 lata, a przez prawie połowę swojej historii był w strukturach Giżyckiego UTW. W nowym składzie i pod nową dyrygenturą pani Katarzyny Kowal – Łepkowskiej chórzyści spotykają się od listopada 2019 r.

Nowością są głosy męskie, co w opinii wielu osób znacznie podnosi rangę muzyczną, łącznie chór liczy 29 osób. Chórzyści spotykają się raz w tygodniu na próbach w Klubie Seniora. Spotkanie w cerkwi było okazją do zaprezentowania się po raz pierwszy szerszej publiczności.

Podczas koncertu wystąpiły także: dziecięcy zespół „Wesełka” i „Zerniatko” na czele z siostrą Franciszką Sałamaszek, Chór Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pod dyrekcją Bogusława Mach, Chór Parafii Św. Anny pod opieką Tomasza Aniszewskiego oraz Chór Parafii Grekokatolickiej pod kierownictwem Wiktorii Petiuk.

Chór Giżyckiego UTW zaprezentował trzy kolędy – Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem i Nowa radist’ stała. Ta ostatnia kolęda wykonana została w języku ukraińskim, opracowanie i aranżacja Katarzyna Kowal – Łepkowska. Wykonanie kolęd spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem publiczności i nowy chór odebrał dużo gratulacji. Debiut można więc uznać za w pełni udany.

Z tym większą energią członkowie chóru przystąpią do kolejnych prób, by zaprezentować się już za kilka miesięcy na jubileuszu UTW oraz wojewódzkich przeglądach chóralnych w Iławie i Wydminach.

Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lili
lili
1 kwietnia 2020 12:24

aha