Udana akcja giżyckich i wałbrzyskich policjantów. „Odbierak” zatrzymany na gorącym uczynku

6

Zarzut oszustwa usłyszał 40-letni mieszkaniec Giżycka, zatrzymany dzięki współpracy giżyckich i wałbrzyskich policjantów. Mężczyzna wpadł w zasadzkę przygotowaną przez funkcjonariuszy, gdy przyszedł do banku odebrać pieniądze pochodzące z oszustwa.

Historia ma swój początek w Wałbrzychu, gdzie 70-letnia kobieta zachęcona internetową reklamą postanowiła zainwestować w gaz i ropę naftową. Okazało się, że seniorka padła ofiarą oszustów. 

Kobieta we wtorek (19 marca) poinformowała policjantów, że w wyniku oszustwa straciła ponad 60 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, oszuści zaciągnęli na nią kredyt i przelali wszystkie pieniądze na inne konta.

Prowadząca czynności w tej sprawie policjantka pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Wałbrzychu ustaliła, gdzie trafiły pieniądze. Informacja niezwłocznie została przekazana na drugi koniec Polski – do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Natychmiastowe działania giżyckich funkcjonariuszy pozwoliły na przygotowanie zasadzki, w którą jeszcze tego samego popołudnia wpadł 40-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, gdy przyszedł do placówki bankowej odebrać pieniądze pochodzące z oszustwa.

40-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, a znajdująca się na rachunku bankowym przestępcy spora ilość pieniędzy została zablokowana i zabezpieczona przez śledczych. W wyniku podjętych działań giżyccy policjanci w mieszkaniu oszusta zabezpieczyli sprzęt komputerowy wraz z nośnikami danych.

W środę i czwartek giżyccy funkcjonariusze, przy współpracy z wałbrzyskimi policjantami, przeprowadzili dalsze czynności procesowe i doprowadzili 40-letniego mieszkańca Giżycka do prokuratury. Podejrzany usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(źródło: KMP Wałbrzych/KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Westt

Do 8-miu lat? To symboliczna kara.

rekol

wyjdzie po 4 latach

Opinie

Ludzie pytają po co sanepid i inspekcja handlowa skoro jabłka pomidory warzywa mięso to trucizna – czy ktoś to bada gdzieś? No tak potem musi badać ludzi lekarz rodzinny. Piękne Zdrowych Świąt.

Mzimu

Trza urzadzic zasadzke na dostawcow .Alleluja i do przodu.

ciekawe

Teraz nie dowożą bo blokują drogi

Ghhcgjj

Super