Uczniowie z Giżycka na praktykach w Hiszpanii

0

Ośmiu uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 w Giżycku pod opieką wychowawcy z OHP rozpoczęło trzytygodniowe staże zawodowe w hiszpańskim mieście Torremolinos w ramach projektu Erasmus + „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”. Młodzież doskonali swoje umiejętności praktyczne pod okiem hiszpańskich mistrzów sztuki kulinarnej oraz mechaniki samochodowej.

Uczniowie kontynuują naukę języka hiszpańskiego, rozwijając swoje kompetencje językowe z uwzględnieniem słownictwa branżowego. Zagraniczny staż zawodowy jest dla uczestników projektu fantastyczną przygodą, możliwością poznania innej kultury, cenną lekcją zawodu i próbą pracy w warunkach rzeczywistych poza granicami kraju.

Uczniowie zwiedzili już Malagę, położoną na malowniczym wybrzeżu Costa del Sol. Malaga słynie z pięknych plaż, zabytkowej starówki i znanych mieszkańców. Urodzili się tu m.in. Pablo Picasso i Antonio Banderas. Podczas wycieczki młodzież podziwiała arabską twierdzę Alcazaba, Teatro Romano oraz jedną z najstarszych hiszpańskich katedr Catedral de la Encarnacion.

Podczas pobytu w Andaluzji, oprócz nauki i zwiedzania miasta, młodzież będzie korzystała także z wielu innych atrakcji np.: wieczór tapas, rejs katamaranem, wycieczka do Kordoby i Rondy. Dla wielu uczestników jest to ich pierwszy zagraniczny wyjazd, wszyscy doskonale sobie radzą i każdego dnia czekają na nowe wyzwania.

fot. Elżbieta Jabłońska
fot. Elżbieta Jabłońska
fot. Elżbieta Jabłońska

(Tekst i zdjęcia: Elżbieta Jabłońska- wychowawca OHP)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze