Uczniowie SP3 rozmawiali z policjantami o odpowiedzialności prawnej nieletnich

0

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku odbyło się spotkanie policjantów z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej i cyberprzemocy. Podczas pogadanki uświadamiano młodym ludziom, że wybory których dokonują teraz mają wpływ na ich dalsze życie.

Dzisiaj na zaproszenie Pani pedagog policjanci z giżyckiej komendy spotkali się z uczniami klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku. Spotkanie poświęcone było odpowiedzialności prawnej nieletnich. Omówione zostały podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby poniżej 18 roku życia. Wyjaśniono również uczniom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i określone zachowania w stosunku do pedagogów są naganne nie tylko z moralnego punktu widzenia ale i pod względem prawnym.

Tematyką spotkania było także zjawisko cyberprzemocy i zagrożenia płynące z Internetu. Młodzież poznała formy cyberprzemocy, a także procedurę postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem.

Na zakończenie omówiono przepisy regulujące spożywanie alkoholu i palenie tytoniu w miejscach publicznych oraz poinformowano o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Niewątpliwie spotkanie uświadomiło młodym ludziom, że decyzje, które podejmują dziś mogą mieć wpływ na ich dalsze życie.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze