Uczniowie odwiedzili kombatantów

2

Najgrzeczniejsi uczniowie kl. IV ze Specjalnego Ośrodeka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku  w ramach obchodów „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” oraz akcji „Kwiatek dla Bohatera” wybrali się na wycieczkę patriotyczną do kombatantów.

Pierwsza wizyta była u por. rez. Andrzeja Lessmana pseudonim ” Konar”, druga u por. rez. Józefa Kuźnickiego pseudonim „Miś”. Spotkanie było ważne dla uczniów, jak i zarówno dla seniorów, którzy z łzami w oczach przywitali nas oraz opowiedzieli swoją historię.

Wizyta była pełna optymizmu i wiary. Pomimo codziennego trudu, kłopotów ze zdrowiem oraz zmagań z codziennością – kombatanci pozostają pełni pogody ducha i optymizmu.

Opowieści z czasów wojny i pierwszych powojennych lat są doskonałą lekcją historii.

Jak mówią nasi Bohaterowie „Pamięć o tamtych dniach należy zachować i mieć nadzieję, że nigdy się nie powtórzą”.

Sztafeta pokoleń wzbudza refleksję nad tym, że nie zawsze doceniamy czas i miejsce, w którym przyszło nam żyć. Spotkanie było też okazją, aby podziękować Bohaterom, którym zawdzięczamy wolność.

Po żywej lekcji historii uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicz pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Poległych. Dzięki współpracy cywilno – wojskowej odwiedziny u kombatantów już na stałe wpisują się w kalendarz pracy szkoły.

informacja: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawe

Jakoś nie pamiętają o tych,którzy mimo wszystko „pogonili” Niemców z tych terenów. Ciekawe do kogo dzisiejsi bohaterowie strzelali?

Mieszkaniec

Jak do kogo mordowali dzieci, kobiety i starców,tak walczyli z komuchami