Uczniowie klas mundurowych wzięli udział w Spartakiadzie

2

Testy sprawdzające sprawność fizyczną, umiejętności strzeleckie i wiedzę wojskową – z takimi zadaniami zmierzyli się uczniowie klas mundurowych z Warmii i Mazur, którzy wzięli udział w olsztyńskiej Spartakiadzie, organizowanej przez olsztyński oddział zamiejscowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. W organizacji zawodów pomogli żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi z 4W-MBOT byli odpowiedzialni m.in. za przeprowadzenie testu szybkości i wytrzymałości, polegającego na biegu w trudnym terenie z obciążeniem. Młodzi adepci wojskowości pod nadzorem żołnierzy 4 Brygady mieli także okazję sprawdzić się w rozkładaniu karabinka AKMS na czas. Pod okiem przedstawicieli Policji i jednostek wojskowych uczniowie rywalizowali w szeregu innych konkurencji, przede wszystkich związanych ze strzelectwem.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Drugie miejsce przypadło uczniom z Górowa, a trzecie zespołowi z Ostródy. Przyznano także nagrody za indywidualne osiągnięcia. Jedną z nich wręczył zastępca dowódcy 4W-MBOT ppłk Łukasz Buczkowski.

Częścią spartakiady były także pokazy przygotowane przez żołnierzy i funkcjonariuszy. Żołnierze 4W-MBOT zaprezentowali inscenizację walki w terenie zurbanizowanym. Terytorialsi pokazali działanie sekcji lekkiej piechoty – taktykę podczas kontaktu z nieprzyjacielem i ewakuację rannego. Funkcjonariusze z olsztyńskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji przeprowadzili pokaz zatrzymania podejrzanego i neutralizacji ładunku wybuchowego.

Po raz pierwszy Spartakiada odbyła się w 2019 r. Organizację każdej kolejnej edycji tego wydarzenia wspierali żołnierze 4W-MBOT. Udział w nim jest realizacją jednego z zadań Terytorialsów – propagowania postaw proobronnych w swoim lokalnym środowisku.

(Źródło: 4W-MBOT)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
wuj

ewidentnie ktos nas pcha do wojny

Profos

A potem bedzie , nam strzelac nie kazano nadstawimy drugi policzek.Jak to sie stalo ostatnio na granicy.