Uczniowie „Dwójki” po raz trzynasty w Niemczech

0

Od roku szkolnego 2001/2002 Szkoła Podstawowa nr 2 (wcześniej Gimnazjum nr 2 ) w Giżycku prowadzi wymianę młodzieży ze szkołą Gesamtschule w Schermbeck.

W terminie 3-12 czerwca 15-osobowa grupa uczniów z drugiej i trzeciej klasy gimnazjalnej oraz siódmej klasy podstawowej była po raz trzynasty w Niemczech. Rewizytę zaplanowano w Giżycku na wrzesień 2018 r..

Nasi uczniowie oraz opiekunowie Monika Lipert-Masiejczyk i Agnieszka Kulesza byli goszczeni przez rodziny niemieckie, poznali życie codzienne Niemców, zabytki oraz zwyczaje niemieckie. Młodzież komunikowała się głównie w języku angielskim.

Spotkanie obu stron rozpoczęło się od poznania szkoły niemieckiej, miejscowości Schermbeck, wspólnym obiadem na stołówce oraz zabawą w kręgielni. W czasie kolejnych dni grupa zwiedziła typowe miejsca dla Zagłębia Rury, stadion w Gelsenkirchen Arena auf Schalke, Kolonię wraz ze starówką i katedrą kolońską, 65 metrowy czworościan z platformą widokową „Tetraeder” oraz Amsterdam, w którym główną atrakcją była wycieczka statkiem oraz zwiedzenie centrum naukowego „Nemo”.

Innymi punktami programu było spotkanie na wspólnym grillu w Klubie Młodzieżowym „You” z Burmistrzem Schermbeck  oraz wesołe miasteczko „Movie Park” w Kirchhellen.

Nasi uczniowie mogli wziąć udział w hospitacji zajęć lekcyjnych oraz przygotowali plakaty z informacjami o sobie wraz ze zdjęciami, które były potem prezentowane w trzech językach: angielskim, niemieckim oraz polskim. Nie zabrakło też wspólnego grilla z dyrekcją oraz rodzicami, na którym podsumowano kilkudniową wizytę.

Między uczestnikami nawiązały się dobre kontakty, wszyscy zadeklarowali się utrzymywać stałą korespondencję do rewizyty we wrześniu. Niektórzy uczniowie umówili się  prywatnie na wakacyjny wyjazd latem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze