19 listopada 2016 roku w 15GBZ odbyły się pierwsze zajęcia z samoobrony dla kobiet.

Pierwsze zajęcia z samoobrony dla kobiet zorganizowane w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem była licznie przybyła grupa Pań z Giżycka i okolic. Zajęcia rozpoczął Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 15GBZ mjr Jacek Szczesny, który przywitał uczestniczki.

Już podczas pierwszych zajęć Panie brały w nich czynny udział. Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, w czasie której zaprezentowano ćwiczenia ukazujące problem walki w stresie i tłumie, główny nacisk położono na obronę i ucieczkę. Następnie prowadzący zajęcia kpt. Tomasz Dembiński, przy udziale, żołnierzy i instruktorów walki wręcz z 15GBZ szer. Anety Patrejko i st. szer. Doroty Kozakiewicz, zaprezentowali techniki samoobrony, które Panie będą poznawać na zajęciach.

Uczestniczki uczyły się obrony przed duszeniem, obrony przed szantażem nożem, uderzeń podstawą dłoni i kolanami. Do treningu w stresie używano tarcz i atrap noży. Zajęcia trwały 90 minut, ale jak stwierdziły same zainteresowane czas minął błyskawicznie. Wszystkie Panie wykazały zainteresowanie udziałem w kolejnych zajęciach. Pierwsze zajęcia dały uczestniczkom obraz dalszego przebiegu szkolenia, a jednocześnie stanowią już podstawy, które mogą być przydatne realnym działaniu.

Zajęcia zakończyły się wręczeniem Paniom upominków przygotowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Źródło: 15GBZ

Tekst: kpt. Martyna Kupis

Foto: szer. Dawid Sofiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze