Uciekł do Anglii przed więzieniem. Wpadł podczas kontroli drogowej

1

Mieszkaniec Giżycka ukrywał się w Anglii, a po powrocie do kraju unikał policyjnych patroli. Podczas świąt stracił czujność i został zatrzymany przez węgorzewską drogówkę. Zatrzymany do kontroli drogowej 35-latek nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania, ponieważ miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest również poszukiwany listem gończym.

26 grudnia węgorzewscy policjanci pełniąc służbę na terenie gminy Pozezdrze, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 35-latek nie ma przy sobie prawa jazdy. Policjanci sprawdzili kierowcę w policyjnej bazie danych. Jak się okazało, mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany listem gończym, do odbycia kary. Mieszkaniec Giżycka oświadczył mundurowym, że kiedy zapadł wyrok jednego roku pozbawienia wolności wyjechał do Anglii, aby uniknąć kary.  Po powrocie do kraju ukrywał się u znajomych i jeździł tylko bocznymi drogami, żeby nie trafić na policyjny patrol. Święta sprawiły, że jego czujność się zmniejszyła i liczył na szczęście jadąc drogą krajową.

Mundurowi pokrzyżowali jego plany zatrzymując pojazd do kontroli drogowej. 35-latek trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego. Odpowie również za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn (af/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kiok

A było włączyć Yanosika ;d tak się długo ukrywała wpadł w taki sposób, masakra 😀