29-letni kierowca miał za nic policyjne polecenia. Kiedy funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli, rozpoczął ucieczkę ulicami Giżycka. 

W środę (13.07.) policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego jadąc ulicą Olsztyńską zauważyli kierującego audi, który zwalniał, zjeżdżał do środka jezdni. Mundurowi podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy lub pod działaniem środków odurzających.

Funkcjonariusze dawali wyraźny sygnał zarówno dźwiękowy, jak i świetlny do zatrzymania pojazdu. Kierowca audi nie reagowała na sygnały i dynamicznie przyśpieszył, uciekając ulicami miasta. Kierowca podczas ucieczki nie stosował się do znaków obowiązujących na drodze. Kiedy wjechał na osiedle mieszkalne i chwilowo zwolnił, policjanci dokonali zatrzymania jego pojazdu – przekazują giżyccy policjanci.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a auto nie ma aktualnych badań technicznych i polisy OC. Kierowca audi był trzeźwy, jednak została pobrana od niego krew do badań na obecność środków odurzających. 

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a 29-latek będzie tłumaczył się przed sądem. 

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze