Tytuł mistrza Polski w strzelectwie długodystansowym dla żołnierza 4W-MBOT

1

W dniach 15-16.05.2021 w Orzyszu odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelectwie długodystansowym. Zawody, w których wzięło udział blisko 400 zawodników, w tym żołnierze z większości formacji wojskowych Polski oraz reprezentanci sił zbrojnych m.in. USA i Wielkiej Brytanii, odbywały się w ramach trójboju na trzech dystansach: 300, 600 i 800m.

Pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych i tytuł MISTRZA POLSKI (Military Standard) zdobył kpr. Paweł Jastrzębski z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To kolejne, tak prestiżowe osiągnięcie żołnierza tego batalionu w strzelectwie długodystansowym. 

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (siła wiatru osiągała wartość nawet do 10 m/s), z którymi przyszło mierzyć się zawodnikom, wszyscy reprezentanci 4W-MBOT osiągnęli bardzo wysokie lokaty.  

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że dziś to Braniewo stało się symboliczną stolicą strzelectwa długodystansowego na mapie Polski.

ppor. Anna Szczepańska 
ekspert ds. komunikacji 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie 
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kapral rez.

Kiedyś we woju to było zwykłe strzelanie a teraz od razu Mistrzostwa Polski