Twoje dziecko wyjeżdża na kolonię? Zgłoś kontrolę autokaru

0

Zbliżające się wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów wykonujących transport zorganizowanych grup na wycieczki, obozy i kolonie. Dlatego też mundurowi szczególną uwagę zwrócą na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Przypominamy, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ciągu letniego wypoczynku jest naszym priorytetem. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Giżycku, przeprowadzają kontrole stanu technicznego autobusów wyjeżdżających w trasę z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi po uprzednim zgłoszeniu takiej kontroli. Zgłoszenia zrobić można osobiście w jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji pod nr 87 429 92 00 lub Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego pod nr 87 429 92 56. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

W trakcie zgłoszenia podać należy:

  • datę i godzinę wyjazdu,
  • miejsce kontroli (wyjazdu ) autokaru
  • liczbę autokarów

Kontrole autokarów realizowane przez policjantów odbywają się w wyznaczonym miejscu na Placu Józefa Piłsudskiego w Giżycku. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę autokaru czas około jednej godziny przed planowanym odjazdem.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa, a „dobry kierowca” to kierowca odpowiedzialny, który dba o swój pojazd. Sprawny pojazd to jeden z warunków niezbędnych do tego, abyśmy cało i zdrowo dotarli do miejsca planowanego wypoczynku.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze