Już w najbliższą sobotę na terenach Twierdzy Boyen po raz pierwszy w Giżycku odbędą się  zawody w ramach największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych Runmageddon. Forteca gościć będzie fanów ekstremalnego biegania, którzy będą zmagać się z 6 kilometrową trasą formuły Rekrut. Jak przystało na obiekt z militarnym przeznaczeniem, uczestnicy pokonywać będą m.in. wozy bojowe ustawione przez 15.Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego oraz zasieki pod ostrzałem historycznej grupy rekonstrukcyjnej. Zawody w Giżycku będą jednym z ostatnich etapów przygotowań uczestników, przed czekającymi ich na początku listopada I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które odbędą się w Poznaniu.

Zawodnicy biorący udział w Runmageddonie zdobywali już w tym roku podwarszawską Twierdzę Modlin.Tym razem w najbliższą sobotę na ich drodze stanie zlokalizowana w Giżycku, wzniesiona z rozkazu Fryderyka Wilhelma IV, króla Prus – Twierdza Boyen. Tereny warowni oraz okolicznego jeziora Popówka z dużą ilością bagien i gęstych zarośli będą areną rywalizacji w formule Runmageddon Rekrut. Zadaniem uczestników będzie pokonanie 6 kilometrowej trasy biegu, na której znajdzie się ponad 30 przeszkód. Bieg prowadzić będzie wałami obronnymi i murami, a także przez wiele historycznych budynków znajdujących się w Twierdzy Boyen.

Sporym wyzwaniem ale i niewątpliwie dużą atrakcją, będzie konieczność dotarcia na drugi brzeg jeziora za pomocą rozwieszonej Tyrolki. Taka przeszkoda pojawi się na biegach Runmageddonu dopiero po raz drugi w historii. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy z WOPR-u, organizatorzy nie przewidzieli bowiem opcji dotarcia na drugi brzeg w suchym ubraniu i „strefa zrzutu” znajdować się będzie jeszcze nad wodą. Na trasie biegu znajdą się m.in. wozy bojowe 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanejoraz zasieki, które będą pod ostrzałem członków historycznej grupy rekonstrukcyjnej, więc nie tylko drut kolczasty będzie dbał o to, by zawodnicy czołgali się przy samej ziemi. Tuż przed metą, uczestników biegu obijać będzie drużyna futbolu amerykańskiego – Olsztyn Lakers.

„W najbliższą sobotę w Giżycku na trasie Runmageddonu Rekrut znów bawić się będą tłumy zawodników. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Twierdza Boyen i jej okoliczne tereny są wprost wymarzone do organizacji takiego biegu jak Runmageddon i jestem pewna, że na uczestników czekają niezapomniane przeżycia oraz solidna dawka adrenaliny. Do wzięcia udziału w Runmageddonie zapraszam nie tylko startujących zawodników, ale także ich przyjaciół i kibiców oraz mieszkańców Giżycka, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.” – powiedziała Karolina Wojtanowska, dyrektor Runmageddonu Mazury.

Runmageddon Rekrut w Giżycku będzie jedną z ostatnich okazji do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającymi się I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które zostaną rozegrane już 6 listopada, podczas Finału Ligi Runmageddonu w Poznaniu.

W Giżycku szansę przetestowania własnej wytrzymałości i sprawności otrzymają nie tylko zawodnicy. Wszyscy chętni mogą podjąć wyzwanie w strefie Runmageddon Challenge czekają na nich m.in. wyjątkowe treningi WOD (Workout of The Day) z wykorzystaniem Riga, czyli  – systemu drążków i słupów, na których będzie należało wykonać odpowiednie ćwiczenia. Na najlepszych czekają gadżety Runmageddonu oraz wejściówki na zawody Runmageddon Games.

Podczas Runmageddonu w Twierdzy Boyen, swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich, organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 11:45. Wszyscy chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu  w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.

Partnerem sobotniej imprezy są Miasto Giżycko, Giżyckie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku oraz 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze