Już po raz ósmy redakcja Forum Biznesu skierowała zaproszenie do polskich miast i gmin do udziału w programie, który ma na celu wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, wskazanie kierunków rozwoju, a także promocję gmin w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym.

12 października 2016 roku odbyła się w Świdnicy uroczysta Gala. Wręczono nagrody branżowe, dedykowane organizatorom, usługodawcom i producentom bardzo aktywnym w branży turystycznej. Wśród tegorocznych laureatów Programu Turystyczny Produkt / Turystyczna Usługa Roku 2016 znalazłam się giżycka Twierdza Boyen. Nagrodę odebrał burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz.

UM Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
turysta

Żałosnym jest dla mnie zachwyt władz miejskich GIŻYCKA-promocja pruskiej twierdzy. Tak samo jak tzw Wolnego Miasta Giżycko! Wolnego ode czego? od polskich akcentów, m.in. polskości Polaków tu onegdaj mieszkających, wydających Gazetę Lecką, pielęgnujących polskość, głosujących w plebiscycie za Macierzą i potem cierpiących, szykanowanych za to!
Władze Giżycka z tępym uporem usiłują pielęgnować na każdym kroku relikty prusactwa, tak samo czynią to władze Gdańska. To obłęd! Opamiętajcie bałwany z ratusza. Z tej twierdzy pod koniec sierpnia 39r. wyszły oddziały, które zaatakowały Polskę nad Narwią i Biebrzą. Czy to ma być miła wam, wasza tradycja rekonstrukcyjne matoły?

turysta

Giżyckiemu burmistrzowi oraz radnym z peło coś miłego ich serduszkom dorzucę. cyt.: Po wygłoszeniu okazjonalnej mowy włodarz grodu nad Notecią zaprosił do przecięcia wstęgi Krzysztofa Zawilińskiego znanego w środowisku rekonstruktorów jako „Willi” – dowódca AA7. AA7 to Aufklaerungs-Abteilung 7 z 4 Panzer Division der deutsche Wehrmacht. Po polsku: 7 Batalion Rozpoznawczy 4 Dywizji Pancernej niemieckich sił zbrojnych. „Willi” przystąpił do ceremonii krocząc po lewej stronie burmistrza ubrany od stóp do głów w pełny polowy mundur Oberleutnanta (porucznika) Panzerwaffe (broń pancerna) z Żelaznym Krzyżem na piersi, Odznaką Bojową (Kampf Abzeichen) i dwiema „wronami” lub jak kto woli „gapami” na Feldmuetze (czapce… Czytaj więcej »