Turysta i grzybiarz ukarani mandatami

3

Turysta z powiatu żuromińskiego wszedł na pas orny, bo chciał z bliska zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Natomiast miejscowy grzybiarz wybrał się do lasu i motorowerem jechał pasem drogi granicznej. Zarówno turysta, jak i grzybiarz otrzymali 100 zł mandat karny.

Motocyklista wraz ze swoją małżonką przyjechali 14 sierpnia w rejon granicy polsko-rosyjskiej. Mężczyzna wszedł na pas orny. Po czym turyści odjechali. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery SG.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sępopolu podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców wejścia na pas. W końcu zadzwonili do motocyklisty, który przyznał się do popełnionego wykroczenia. 49-latek wraz z żoną zwiedzali już inną miejscowość, oddaloną od miejsca zdarzenia prawie 90 km – informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Mieszkaniec powiatu żuromińskiego tłumaczył, że przyjechał w rejon granicy, by zobaczyć ją z bliska, więc doszedł do biało-czerwonego słupa. Nie miał świadomości, że wejście na pas orny, to wykroczenie.

Następnego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach ukarali 100 zł mandatem grzybiarza. 43-letni mieszkaniec gminy Sępopol, wybrał się motorowerem na grzyby. Jechał do lasu pasem drogi granicznej i trafił na patrol Straży Granicznej.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa. Okazuje się, że nie tylko turyści, ale i grzybiarze zapominają o tym, że nie wolno wchodzić na pas drogi  granicznej oznaczony stosownymi tablicami – PAS DROGI GRANICZNEJ WEJŚCIE ZABRONIONE.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub Kodeksie Wykroczeń. W zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł, bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

fot. WMOSG
fot. WMOSG
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
as
as
17 sierpnia 2021 12:44

za komuny było że tych co uciekali na zachód to wsadzali do więzienia,a tych co próbowali na wschód to do wariatkowa

Agent
Agent
odpowiedział na komentarz  as
17 sierpnia 2021 12:46

To mają szczęście że nie weszli na pas graniczny za czasów komuny

Mirek
Mirek
16 sierpnia 2021 20:27

Dajcie spokoj