Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym miesiącu zatrzymali  4 grzybiarzy i  5 turystów, którzy  nielegalnie przekroczyli granicę polsko-rosyjską.

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie zatrzymał 2 grzybiarzy. 24 lipca mężczyznę, który z ciekawości wszedł na pas drogi granicznej. Mieszkaniec gminy Budry tłumaczył, że tylko chciał zobaczyć polski słup graniczny. Następnego dnia również funkcjonariusze SG z Węgorzewa ustalili, że wejścia na zaoraną część pasa drogi granicznej dokonała kobieta, która zabłądziła w trakcie zbierania grzybów.

Natomiast w rejonie odpowiedzialności służbowej PSG w Baniach Mazurskich zatrzymano obywatelkę Rosji, która podczas grzybobrania przekroczyła granicę z Rosji do Polski. Podobne zdarzenie miało miejsce w zasięgu terytorialnym placówki w Bezledach. Tam granicę państwową z Polski do Rosji przekroczył mieszkaniec gminy Bartoszyce.

Funkcjonariusze z PSG w Gołdapi zatrzymali i ukarali mandatami karnymi obywateli Belgii. Turyści nie zastanawiali się nad konsekwencjami i weszli na pas drogi granicznej. Drugie zdarzenie miało miejsce w okolicach PSG w Barcianach. Obywatel Niemiec zwiedzając chciał pokazać swoim dzieciom jak wygląda granica polsko-rosyjska.

Wszyscy, zarówno grzybiarze jak i turyści zostali ukarani mandatami karnymi.

W-M Oddział SG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze