Trzy wypadki w weekend

0

Do trzech wypadków drogowych doszło w miniony weekend na drogach naszego powiatu. Policjanci apelują o rozwagę do kierowców. Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (21.08.2020 r.). Policjanci zostali skierowani na trasę Ruda – Kąp droga krajowa nr 63. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca hyundaiem w wyniku wyprzedzania przez inny pojazd, zmuszona była do gwałtownego hamowania. W tym momencie jadąca za nią kierująca fordem również nie zdążyła zahamować, w wyniku czego uderzyła w tył hyundaia. Do szpitala trafiła 25-letnia kobieta, kierująca hyundaiem. Jak ustalili policjanci kobiety były trzeźwe.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę (22.08.2020 r.) kilka minut po godz: 22:00. Dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku na trasie Sołdany – Kruklanki. Po przybyciu na miejsce policjanci wstępnie ustalili przebieg wypadku. Wynika, że 21-letnia kierująca wyjechała z miejsca zamieszkania swoim „nissanem” do pracy. Kilka minut później tą samą trasą przejeżdżał jej partner, który zauważył należące do jego partnerki auto na polu. Mężczyzna powiadomił służby ratunkowe. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady zdartej kory na drzewie oraz ślady opon na jezdni, co wstępnie wskazywałoby, że kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. 21-latka została przetransportowana do szpitala w Ełku z obrażeniami głowy.

Natomiast w niedzielę około godz: 5:00 nad ranem policjanci zostali skierowani do miejscowości Sterławki. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 34-letni kierowca renaulta przysnął za kierownicą w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Do szpitala została przetransportowana 29-letnia pasażerka, która doznała obrażeń kręgosłupa.

Na drodze nie zabrakło również nietrzeźwego kierowcy, który został zatrzymany w miejscowości Staświny gm. Miłki. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 21-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego auto zostało odholowane.

Obecnie policjanci ustalają i wyjaśniają wszystkie okoliczności powyższych zdarzeń.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze