Trzy miesiące aresztu za groźby i podpalenie

0

Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy zastosował giżycki sąd wobec dwóch mieszkańców powiatu giżyckiego podejrzanych o podpalenie budynków gospodarczych przylegających do domu mieszkalnego oraz groźby. 

W sobotę (19.09.2020r.) w nocy policjanci i strażacy otrzymali informację o pożarze budynków gospodarczych w Rynie. Na miejscu funkcjonariusze zastali palące się budynki. Spaleniu uległy m.in. budynki gospodarcze, stodoła i obora oraz elewacja domu mieszkalnego, w którym przebywały osoby. W tym pożarze nikt nie odniósł obrażeń.

Wstępne ustalenia wskazywały na to, że prawdopodobnie doszło do podpalenia. Policjanci przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W niedzielę (20.09.2020r.) funkcjonariusze ustalili dane podejrzanych osób. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Zebrany materiał w sprawie pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyznom zarzutów sprowadzenia poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców przez wywołanie pożaru oraz kierowani gróźb. Powodem takiego zachowania mogła być wcześniejsza znajomość obu mężczyzn z pokrzywdzoną.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec 46-latka i 65-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze