Fot. KPP Giżycko

Kryminalni z Giżycka interweniowali wobec trzech mężczyzn, co do których mieli podejrzenia, że mogą posiadać nielegalne substancje. W plecaku jednego z nich znaleźli 400 gramów narkotyku. Cała trójka została zatrzymana, grozi im kara kilkuletniego pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku po raz kolejny zatrzymali osoby podejrzane o posiadanie substancji zabronionych. Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn w wieku od 30 do 39 lat.

W ubiegły wtorek (28.01.2020) w Rynie policjanci podjęli interwencję, gdyż mieli uzasadnione podejrzenie, że pewien mężczyzna może posiadać nielegalne substancje. W plecaku należącym do 30-latka ujawnili susz roślinny koloru zielonego. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczone środki odurzające to marihuana w ilości 400 gramów. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych, a mężczyzna trafił za kraty policyjnego aresztu.

Jest to kolejne działanie giżyckich policjantów wymierzone w przestępczość narkotykową i zakończone sukcesem.

Tydzień wcześniej (17.01.2020) podczas działań operacyjnych policjanci zabezpieczyli środki psychoaktywne w postaci 40 gramów amfetaminy, 35 sztuk tabletek ekstazy, 9 gramów grzybów halucynogennych oraz 90 gramów marihuany. Wówczas 35-letniemu mężczyźnie zostały postawione zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 35–latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy.

Inny mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzień wcześniej (16.01.2020) na terenie Giżycka. 39–latek posiadał przy sobie 60 gramów marihuany oraz tabletki ekstazy.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

KPP Giżycko (mj/tm)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Obcy w śród swoich
Obcy w śród swoich
2 lutego 2020 13:07

I tak kolego zagonił kolegę myśląc chyba, że się wybieli ale to nie tak działa, dostanie wyrok zmniejszony o 4 miesiące? A patrząc w lustro będzie widział konfidenta

Jimi
Jimi
31 stycznia 2020 11:34

Fajnie Jak piszą w takich artykułach że policja miała podejrzenie… ktoś podjebał i tyle w temacie

Tryntyntyn
Tryntyntyn
odpowiedział na komentarz  Jimi
31 stycznia 2020 15:39

Ktos jest zwykla Kur** kwestia czasu a Karma wroci daje slowo.

abc
abc
odpowiedział na komentarz  Jimi
31 stycznia 2020 15:43

Nie ktoś tylko pewnie jakiś kolega. Bo kto inny miał niby wiedzieć

Obcy w śród swoich
Obcy w śród swoich
odpowiedział na komentarz  Jimi
2 lutego 2020 13:03

Tak sprzedawczyków jest wielu ale mamy nazwisko konfidenta :*