Trzej mężczyźni zaatakowali i okradli mieszkańca Giżycka

0

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10.04.16 r.) około godz: 7:00 w Giżycku przy ul. Kolejowej. Trzej mężczyźni zaatakowali jednego z mieszkańców Giżycka, który wyszedł z salonu gier. Sprawcy szarpiąc mężczyznę, a następnie przytrzymując jego ręce i nogi przewrócili go doprowadzając w ten sposób do stanu bezbronności. Z odzieży zabrali jego poftfel, pieniądze w kwocie 750 złotych, zegarek o wartości 480 złotych oraz potwiedzenie wygranej na kwotę 8200 złotych.

Giżyccy kryminalni, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą wytypowali osoby, które mogły dokonać tego napadu. Jeszcze tego samego dnia zaraz po zdarzeniu, funkcjonriusze zatrzymali na terenie Giżycka dwóch podejrzanych w tej sprawie Pawła S. oraz Krzysztofa W. Trzeci ze sprawców w ręce policji trafił następnego dnia. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Jak się okazało, sprawcami napadu są trzej młodzi mieszkańcy miasta i gminy Giżycko w wieku od 22 do 40 lat. Jeden z nich w przeszłości karany był za podobne przestępstwa. Paweł S. za dokonanie rozboju odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Jak ustalili policjanci, sprawcy  przed dokonaniem rozboju byli zorientowani i mieli dokładne informacje o potencjalnym pokrzywdzonym.

We wtorek (12.04.16 r.) sąd zastosował wobec 40 – letniego Pawła S. areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, a wobec 22 – letniego Krzysztofa W. i 29 – letniego Macieja B. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku dwa razy w tygodniu.

(i.ch)

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze