Trzech pijanych kierowców zatrzymanych jednego dnia

0

Wczoraj (10.04) giżyccy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. 

Pierwszy kierowca wpadł po godz. 7:00 w miejscowość Bystry. Był nim 27-letnie Mateusza W., który kierował autem będąc w stanie po użyciu alkoholu (0,34 promila). Zatrzymano mu prawo jazdy, a pojazd przekazano wskazanej osobie.

Kilka godzin później, o godz. 15:50 na Placu Targowym w Giżycku do kontroli został zatrzymany 46-letni Andrzej G., który za kierownicę swojego auta wsiadł mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kilkanaście minut później, po godz. 16:00 w miejscowość Konopki Wielkie 52-letni Marek K. kierował autem kiedy w jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało, kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, który obowiązuje go do końca lipca tego roku.

Jak zawsze przy takich okazjach apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kółko, gdy nie mają stuprocentowej pewności, że są trzeźwi. Przypominamy, że wszystkie osoby mające jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mogą to sprawdzić w najbliższej jednostce policji. W niektórych – tak jak na przykład w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku (ul. 1 Maja 26) – mogą to zrobić samodzielnie, za pomocą ogólnodostępnego alkomatu.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze