Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas świątecznego weekendu

0

W trakcie minionego weekendu, giżyccy funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania, sprawdzając między innymi stan trzeźwości kierowców. 

Na drogach powiatu giżyckiego nie doszło do żadnego wypadku, czy groźnej kolizji. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia pasażerów, służyli radą i pomocą, jednocześnie stanowczo reagowali wobec kierujących, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Wszystko po to, aby każdy mógł bezpiecznie wrócić do domu – informują giżyccy mundurowi 

Jednak podczas kontroli drogowych okazało się, że trzech kierowców prowadziło pojazdy, będąc w stanie nietrzeźwości.

W piątek (24.12.2021 r.) tuż przed godziną 13:00 w miejscowości Lipowo (gmina Kruklanki) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw passatem. Jak się okazało 27- letni kierujący miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna straciła prawo jazdy.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów, w sobotę (25.12.2021 r.) przed godziną 15:00 jadąc drogą przez miejscowość Siedliska (gmina Wydminy). 51- latek jechał także vw passatem. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Kierowca odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, dlatego też został od niego pobrana krew do badania. 51– latek trafił do policyjnej celi.

Natomiast w niedzielę (26.12.2021 r.) przed godziną 21:00 w Giżycku na ulicy Obwodowej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli opla. Od tego kierowcy również było czuć zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Jeszcze inny z kierowców wsiadł za kółko pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Kierowca został zatrzymany w Giżycku na ulicy Królowej Jadwigi. W obawie przed konsekwencjami w momencie zatrzymania auta zamienił się miejscami z pasażerką. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów przyznał się do tego, że to on kierował i zamienił się miejscami, co potwierdziła pasażerka. Teraz kierowcy wytłumaczą się przed sądem.

Policjanci cały czas przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o trzeźwość.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze