Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na drogach powiatu

1

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i wyobraźni. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść pod wpływem alkoholu za kierownicę. 

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek (30 stycznia) o godzinie 11:25 na ul. Partyzantów w Rynie. Policjanci z patrolu interwencyjnego zauważyli pojazd marki VW, którego kierujący nie trzymał toru jazdy. Podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu, natychmiast zatrzymali go do kontroli. Po badaniu stanu trzeźwości 33-latniego mieszkańca gminy Ryn, podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Kolejni dwaj kierowcy zostali zatrzymani w środę (31 stycznia).

Jednego z nich o godzinie 8:30 w Wilkasach zatrzymali do kontroli policjanci ruchu drogowego. Kierujący Fordem ,,wpadł’’ na przekroczeniu prędkości o 37 km/h w miejscu zabudowanym. W toku kontroli stróże prawa dokonali również badania stanu trzeźwości. 65-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego miał blisko dwa promile.

Tego samego dnia po godzinie 15:00 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Obwodowej w Giżycku. Jak się okazało, kierujący Renault nie zachował należytej odległości i najechał na tył pojazdu marki Nissan. Podczas wykonywanych na miejscu czynności policjanci dokonali również badania na zawartość alkoholu w organizmie obu kierujących. Okazało się, że kierujący Renault miał ponad pół promila. Dalsze czynności wykazały, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd nie posiada ważnych badań technicznych.

O dalszych losach kierowców zdecyduje sąd.

Giżyccy policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o poważnych konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Piecuch

No i O !