Trzech nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policjantów

1

Giżyccy policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych na drogach powiatu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Ponadto jeden z nich posiadał w aucie narkotyki. 

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w ręce policjantów, po tym, jak wjechał do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce 9 marca przed miejscowością Gawliki Wielkie (gmina Wydminy). Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia zastali pojazd stojący w rowie, a na tylnym siedzeniu śpiącego mężczyznę. W rozmowie z policjantami 32-latek przyznał, że kierował osobowym passatem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas przeszukania auta policjanci ujawnili pojemnik z amfetaminą, pojemnik z marihuaną oraz worek foliowy z marihuaną. Kierowca przyznał, że to jego własność. Od 32-latka została pobrana również krew do badania. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów w trakcie kontroli drogowej, która miała miejsce w Giżycku. 24-letni kierowca audi „wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu.

Natomiast trzeci z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany na terenie Wydmin. 35-letni kierowca nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto w trakcie minionego weekendu policjanci przeprowadzili 64 kontrole drogowe, ujawnili 62 naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym m.in. 36 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co zostali ukarani mandatami karnymi, 3 kierowców nieprawidłowo wyprzedzało inny pojazd. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za brak badań technicznych i niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
No bo

Folklor trza trzymac jakby co .