Trzech kierowców straciło prawo jazdy. Jechali za szybko

1

Policjanci ruchu drogowego z Giżycka podczas minionego weekendu zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości giżyccy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Kontrolę prędkości przeprowadzili na drodze krajowej nr 63 w Giżycku na ulicy Obwodowej, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Jako pierwszy wpadł kierowca vw passata, który jechał z prędkością 110 km/h. Drugi z kierowców pędził volvo z prędkością 124 km/h na liczniku, natomiast kierowca forda poruszał się z prędkością 108 km/h. Kierowcy podczas kontroli nie tłumaczyli zbytnio swojego zachowania przyznali, że jechali za szybko. A dlaczego? Jak zwykle pośpiech.

Ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych – o to apelują policjanci. Pamiętajmy, że okres jesienny, słaba widoczność, nadmierna prędkość to jedne z głównych przyczyn tragedii na drodze.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mario J

Ulica Obwodowa w Giżycku służy do zarabiania na mandatach. ” teren zabudowany ” to jak nazwa wskazuje to zabudowany ale czym? Na Obwodowej powinny być znaki 50 km/godz i powtarzać się po przejechaniu każdego skrzyżowania. Wiem bo mieszkam w Giżycku że chyba tylko u nas Obwodowa to rodzaj „łapanki” jak za Niemca w II -ej wojnie światowej. Czy ciężko ustawić znaki ograniczające szybkość i dopiero wtedy łapać? Jadąc między polami,krzakami i czasami jakiś budynek zobaczymy nie kojarzy się to z miejscem zabudowanym choć przy wjeździe do Giżycka jest znak że to już miasto.