Trzech kierowców straciło prawo jazdy. Jechali za szybko

0

Policjanci ruchu drogowego z Giżycka podczas minionego weekendu zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości giżyccy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Kontrolę prędkości przeprowadzili na drodze krajowej nr 63 w Giżycku na ulicy Obwodowej, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Jako pierwszy wpadł kierowca vw passata, który jechał z prędkością 110 km/h. Drugi z kierowców pędził volvo z prędkością 124 km/h na liczniku, natomiast kierowca forda poruszał się z prędkością 108 km/h. Kierowcy podczas kontroli nie tłumaczyli zbytnio swojego zachowania przyznali, że jechali za szybko. A dlaczego? Jak zwykle pośpiech.

Ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych – o to apelują policjanci. Pamiętajmy, że okres jesienny, słaba widoczność, nadmierna prędkość to jedne z głównych przyczyn tragedii na drodze.

KPP Giżycko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here