Trzech kierowców i nietrzeźwy sternik zatrzymani w weekend

0

W miniony weekend giżyccy policjanci wyeliminowali z ruchu kierującego pod działaniem alkoholu, nietrzeźwego sternika, kierującego, który jechał pomimo zakazu oraz kierującego bez uprawnień.

W piątek (02.09.) w miejscowości Piękna Góra mundurowi kontrolowali prędkość ruchu w obszarze zabudowanym. Kilka minut po godzinie 07:00 zatrzymali do kontroli kierującego toyotą corolla. Podczas czynności mundurowi wykonali również badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie pomiarowe wykazało u 54-latka 0,4 promila. Mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

W sobotę (03. 09.) o godzinie 16:23 na jeziorze Bocznym policjanci z patrolu wodnego dokonali badania stanu trzeźwości sterującego łodzią motorową. 47-latek wydmuchał blisko promil alkoholu, ponadto w toku kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania tego typu łodzią.

Tego samego dnia w Szczybałach Giżyckich mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego land roverem, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 36 km/h. Jak się okazało, 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, w związku czym policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

W niedzielę (04.09.) około godziny 03:00 nad ranem policjanci prewencji patrolujący ulice miasta zauważyli, że kierujący skodą felicją na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, którym kierował 21- latek mający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli zachowanie młodego mężczyzny wzbudzało u stróżów prawa podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozi mężczyznom kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Giżyccy policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o poważnych konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze