Trzech kierowców bez prawa jazdy po weekendzie

1

Policjanci ruchu drogowego podczas ostatniego weekendu zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. 

Podczas kontroli prędkości giżyccy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy jechali zbyt szybko.

Pierwsze prawo jazdy policjanci zatrzymali w minioną sobotę (25.11.2017 r.) kilka minut po godz:17:00 kierującemu jadącemu przez miejscowość Wilkasy. Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego jechał jeep grand cherokee z prędkością 106km/h.

Kolejni dwaj kierowcy, którzy przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli wsiąść za kierownicę popełnili wykroczenia na ul.  Obwodowej w Giżycku. Obaj jechali z prędkością blisko 110km/h.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Comment

No oczywiście na Obwodówce Bohaterowie złapali!!.Gdzie psy dupami szczekają i nie ma żadnych zabudowań ale teren jest „zabudowany” ale jest za tabliczką „teren zabudowany” i prawilno powinno się jechać 50 km/h co jest szczytem głupoty.Rozumiem gdyby było ograniczenie do 90 no może 70.Żenada ale „krzywa statystyczna rośnie”.Zresztą z czegoś trzeba zarobić na 500+