fot. Wody Polskie

Trwa remont kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Obecnie kontynuowane jest wykonanie drenażu wzdłuż prawego i lewego brzegu Kanału Grunwaldzkiego. Wykonano częściowo przejścia dla zwierząt i nabieżnik od strony jeziora Szymon. 

Na Kanale Tałckim trwa rozbiórka istniejącego umocnienia brzegu i pogrążanie ścianek szczelnych stanowych na brzegu prawym. Na bieżąco wykonywane są roboty związane z wykonaniem oczepu.

Na Kanale Mioduńskim zakończone zostały rozbiórki istniejącego ubezpieczenia żelbetowego oraz roboty związane z wykonaniem oczepu. Pogrążane są ścianki szczelne na prawym brzegu, na lewym zaś prace te zostały zakończone, natomiast na Kanale Szymońskim trwają rozbiórki istniejącego ubezpieczenia oraz pogrążane są kolejno ścianki szczelne.

Koszt remontu 4 kanałów to blisko 100 milionów złotych. Przetarg na remont Kanału Łuczańskiego zostanie ogłoszony w drugiej połowie tego roku.

Przez cały weekend czerwcowy na kanałach nie było utrudnień dla żeglarzy i wodniaków. Realizowane w tym czasie były prace związane z wykonywaniem oczepów żelbetowych oraz prace nieingerujące w znacznym stopniu w koryta kanałów, takie jak wykonywanie przejść dla zwierząt, czy też prace w obrębie główek wejściowych kanałów.

Ruch odbywał się płynnie, mimo że był bardzo duży. Od czwartku do niedzieli tylko przez system dwóch śluz Guzianka prześluzowanych zostało blisko 800 jednostek pływających (Guzianka I – 319, Guzianka II – 466), a prawie 200 przez śluzę Karwik.

Do końca czerwca ruch na Kanałach Grunwaldzkim i Szymońskim będzie odbywał się obustronnie, natomiast na Tałckim i Mioduńskim czasowo prowadzona będzie ręczna regulacja ruchu jednostek lub sygnalizacja świetlna. 

Wszystkie informacje o utrudnieniach na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich znajdują się na stronie internetowej: bialystok.wody.gov.pl w zakładce Komunikaty Nawigacyjne.

Źródło: Wody Polskie

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze