Trwają poszukiwania kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł

0

Do tragicznego wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 3.00 na ulicy Leonharda w Olsztynie. 39-letni pieszy, który został potrącony przez samochód zginał na miejscu. Do godziny 6.30 na miejscu zdarzenia pracowali m.in. policjanci z drogówki. Przy udziale prokuratora przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący vw golfem potrącił mężczyznę przechodzącego po przejściu dla pieszych a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki temu nagraniu funkcjonariusze szybko ustalili, jakim pojazdem poruszał się sprawca wypadku i w którym kierunku odjechał. Po godzinie 6.00 rano golf, który najprawdopodobniej brał udział w tym zdarzeniu, został odnaleziony na olsztyńskim Zatorzu.

Na miejsce skierowano przewodnika z psem tropiącym, technika kryminalistyki oraz grupę dochodzeniowo – śledczą. W dalszym ciągu policjanci poszukują mężczyzny, który w chwili zdarzenia siedział za kierownicą golfa.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze